Lingea Lexicon 5 Anglický velký slovník

slovní zásoba, výslovnost
Typ
Cizí jazyky

• , zakoupeno v SW.cz

Měla jsem starší verzi slovníku, která už mi na nových Windows nefungovala, ale nová je opravdu vylepšená. Jsou tam přidané nové funkce, graficky se v ní líp orientuje, funguje propojení s wordem - jsem naprosto spokojená.

• , zakoupeno v bux.cz

• Rozsah slovníku

• Kvalita (rozsah), integrace do systému
    • Nemám jasno o licenci (chybí její text nebo jsem ho nenašel)

Bezkonkurenční produkt v dané oblasti.

Zaměření

• , zakoupeno v SW.cz

• , zakoupeno v bux.cz

• Rozsah slovníku

• Kvalita (rozsah), integrace do systému
    • Nemám jasno o licenci (chybí její text nebo jsem ho nenašel)

Bezkonkurenční produkt v dané oblasti.

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

• slovník
    • neobyčejně nevstřícná instalace
  • , zakoupeno v Lingea

• Velká slovní zásoba, intuitivnost programu

Absolutní jednička na trhu

• , zakoupeno v Superknihy.cz

• Velice obtížná instalace.
    • Povedla se až napočtvrté.

Se slovníkem jako takovým mám už dobrou zkušenost.
    Po zkušenosti s instalací bych možná doporučil elektronickou verzi.
    Aktivace produktu je u společnosti Lingea neskutečně komplikovaná.
    (Produktový klíč, registrační klíč, aktivační klíč)
    Z uvedeného je to tak napůl pro i proti.

• Pěkný slovník s výslovností a mnoha příklady.
    • Nefungovala aktivace ve Windows 8.1!
    • Z technické podpory odpověděli na můj e-mail až po dvou dnech a jejich rada mi stejně byla na nic.
    • Ve slovníku je ve skutečnosti menší počet hesel, než kolik uvádí na svých stránkách!

Slovník je pěkně zpracovaný, obsahuje hodně příkladů a výslovnost jednotlivých slovíček. Bohužel ve Windows 8.1. nefungovala aktivace, takže mi tam slovník byl k ničemu. Zajímavé bylo, že ve Windows 7 aktivace proběhla bez problémů. Přitom na stránkách Lingea je uvedeno, že slovník je určený i pro Windows 8.1. Oba operační systémy byly samozřejmě legální a aktualizované. Taky mě dost naštvalo, že na svých stránkách uvádí, že slovník má 115000 hesel, ale přímo ve slovníku je napsáno, že obsahuje pouze 58000 hesel! Doporučuji slovník nekupovat a spíš používat nějaký on-line slovník. Byly to vyhozené peníze.

• nabidka synonym
    • příklady užití slov ve větách
    • NEFUNGUJE!

Po zakoupeni produktu mi nefungovala aktivace, jak automaticka tak manualni. Po mesici pouzivani program prestal zcela fungovat protoze neni aktivovan. Podpora Lingea zatim zcela ignoruje moje emaily. Pouzivam Mac OS.

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Naprosto skvely prekladovy slovnik. I s frazemi, kolokacemi atd.
    • Nic.

Naprosto skvely slovnik, muzu jen doporucit.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Výborný slovník se skvělou slovní zásobou.