Lingea Lexicon 5 Anglický slovník Platinum

• Největší česko-anglicko-český slovník na trhu

Asi nejlepší slovník.

• , zakoupeno v ComPrint eshop

• Vynikající slovník

I přes vysokou cenu stojí tento slovník v každém případě za to. Nejlepší elektronický slovník, co jsem kdy měl.

Zaměření
slovní zásoba, výslovnost
Typ
Cizí jazyky

Nejobsáhlejší anglický slovník, jaký kdy byl u nás vytvořen. 120 tisíc anglických a přes 100 tisíc českých hesel, k tomu téměř 200 tisíc slovních spojení, idiomů, frází a příkladů reálného jazyka. Kdyby byl vydán knižně ve stejném formátu jako náš Anglický velký slovník, čítal by na 3 500 stran. Rozsahem je tedy větší než kdysi největší slovníky autorů Hais-Hodek či Pynsent-Poldauf, které navíc převyšuje svou aktuálností.

Obsah: 220 000 hesel 356 000 významů 188000 vazeb, příkladů a frází 946 000 překladů

Hlavní vlastnosti:

Systém: Windows, Linux, Mac OS

Windows XP/Vista/7/8/8.1, Mac OS X.6 a vyšší

Balení: krabička, DVD obal

• Největší česko-anglicko-český slovník na trhu

• Opravdu aktuální a propracovaný slovník (neobsahuje obludnosti a nesmysly typu většiny free online slovníků). Nevím v ČR o jiném lepším.

Zatím jsem v něm našel úplně vše, co jsem potřeboval. Doporučuji vyzkoušet aspoň jako trial verzi a porovnat s jinými.

Asi nejlepší slovník.

• Kvalitní zpracování, podrobný, pokud funguje, tak je naprosto bezkonkurenční.
    • Při každém přeinstalování počítače je nutné pracné získávání nového klíče od výrobce, protože přestane pracovat (zřejmě ochrana proti kopírování). Pro laika se jedná o značně složitý proces, takže je nutné mít nějakého IT pracovníka k ruce.

Z výše uvedeného důvodu bych už nikdy tento slovník nekoupila. Stál mě před několika lety 3,5 tis.Kč, což nepovažuji za malou částku, ale v současné době jej nemohu používat. Za tu dobu jsem musela cca 3x žádat výrobce o klíč, naposledy ani neodpověděl.

• , zakoupeno v ComPrint eshop

• Vynikající slovník

• , zakoupeno v itek.cz

• zřejmě nejlepší anglicko-český slovník na českém trhu

Přehledně zpracovaný slovník, se kterým je radost pracovat

• rozsiahla slovná zásoba
    • prakticke uzivatelske rozhranie
    • ukazkove vety pri pri hladanych slovach
    • pri nahrati dalsieho slovnika Lexicon nie je potreba spustat dalsi program, vsetko mate v jednom
    • rychlost vyhladavania je okamzita
    • ekonomický slovník má nedostatky v slovnej zásobe
    • cena!!!

Slovník som si síce obstaral nelegálne ale všetko funguje tak ako má. Produkt je vhodný ako pre pokročilých študentov, tak aj pre prekladatelov.

• Skvěle provedený slovník
    • Obrovská zásoba slovíček
    • Inteligentní a velice rychlé vyhledávání
    • Vyrušuje z práce
    • Vysoká cena

Od společnosti Lingea mám již několik fyzických slovníků a rozhodl jsem se pro elektrickou variantu a to hlavně kvůli rychlosti vyhledávání. V rychlosti nemůže fyzický slovník absolutně konkurovat, protože většinou trvá 10 vteřin, než slovo najdete. V elektronické podobě to je téměř okamžité. Tento slovník nemůžeme srovnávat s těmi, které nalezneme na internetu, při vyhledávání jsou slovíčka seřazená podle používanosti, takže je velice malá pravděpodobnost, že na vás vypadne slovíčko, které se už několik desítek let vůbec nepoužívá. Slovník pokrývá naprostou většinu slov, které kdy budete používat. NA druhou stranu je tento slovník dvakrát dražší než normální a při vyhledávání na pc mívám tendenci kliknou na prohlížeč a začít surfovat po internetu, což se mi pochopitelně u fyzického vyhledávání nikdy nestalo.

• , zakoupeno v Pekro

• Asi nejlepší slovník na trhu. Verze i pro Linux.
    • Problematická instalace pod Linuxem (OpenSuse 11.2)

Lepší slovník než online slovníky. Verze pro Linux vyžaduje starou libstdc++-libc6.2-2.so.3 a zvuk využívá OSS. Třeba spouštět pomocí ALSA wrapperu aoss.

• , zakoupeno v Top Top

• Nejlepsi elektronicky slovnik co jsem videl a pouzival. Podle me nema konkurenci.
    • Zadne

Cena je vyssi ale plne odpovida. Kvalita a rozsah je bezkonkurecni. Zkusenost s predchozimi slovniky me utvrdila, ze tohle bude dobra koupe, nelituju a navic jsem nadmiru spokojen.